Môžu parazity v tele spôsobovať akné?

beauty-treatment-163540_640Čistá pleť bez akné

Ano!

Každý z nás v sebe má najrôznejšie druhy parazitov.
Tieto drobné organizmy sú pre ľudské telo do určitej miery prospešné, ale je potrebné uvedomiť si, že niektoré typy parazitov pre nás môžu predstavovať určité nebezpečenstvo. Každý, kto má doma nejaké domáce zviera, vie, že je potreba je pravidelné odčervovať. U ľudí sa táto procedúra často zabúda.
Najčastejším prenášačom parazitov na človeka sú práve domáci maznáčikovia - vo väčšine prípadov mačky. V ich trusu sa nachádza parazity vo forme tzv. Oocýst (vývojové štádium parazitujúcich prvokov). Oocysty sa môžu vyskytovať aj v mäse všetkých druhov zvierat, a preto je veľmi dôležitá prevencia. Vynechajte teda tepelne neupravené mäso od neovereného dodávateľa, umývajte si pravidelne ruky, vyhýbajte sa vode z podozrivých zdrojov a starostlivo umývajte zeleninu a ovocie pred tým, ako ich budete konzumovať.
Nebezpečným parazitom je napríklad Toxoplasma gondii (najčastejším prenášačom je mačka), medzi ďalšie - menej nebezpečné, ale zato nepríjemné parazity - radíme roupy (objavujú sa najmä u detí), škrkavky (zle umytá zelenina), pásomnice (nedostatočne tepelne upravené mäso), bičíkovec (infikovaná voda) a rôzni črevné parazity.

Parazity môžu v tele spôsobiť širokú škálu zdravotných problémov
Medzi najčastejšie príznaky, ktorých pôvodcom môžu byť práve títo prvoky, patria bolesti brucha, časté nadúvanie, bolesti hlavy, únava, poruchy spánku, alergie a kožné problémy (akné, pupienky).
Môže to znieť dokonca trochu desivo, ale za neuspokojivým stavom pleti a výsevom akné môžu naozaj stať parazity. Z tohto dôvodu odporúčam preventívne sa pred nimi chrániť a organizmu dopriať detoxikáciu.

Ja sama som vždy mala čistú pleť bez vyrážok, nedávno som ale tiež prešla obdobím, kedy sa mi na pleti nadmerne tvorili pupienky. Vyskúšala som absolútne všetko: vylúčila som všetky možnosti - od potravinovej alergie až po zlú starostlivosť a stres.
Prečítala som veľa literatúry o akné, až som narazila na článok, ktorý som doslova "zhltla". Presne som v ňom totiž spoznala svoje problémy a sama som si diagnostikovala, že mám v sebe určite nejakého "červíka". Nechcela som podstupovať chemickú liečbu a rozhodla som sa parazita vypudiť z tela prírodnou cestou.

Na odporúčanie som teda vyskúšala úžasné prírodné kvapky clarkii, ktoré sú zmesou tinktúry z orecha amerického, klinčekového korenistej a paliny. Je to silná zmes, ktorá nie je príliš chuťovo príjemná, je ale veľmi účinná :-). Po malých dávkach som kvapky užívala zhruba mesiac a pol. Začiatok liečby nebol veľmi príjemný. Pleť sa mi ešte zhoršila, často ma bolela hlava a nejakú dobu mi po kvapkách nebolo dobre od žalúdka - tento priebeh detoxe je však úplne normálne. V druhej polovici liečby som už začala pomaly vidieť výsledky.

Pleť bola krásne zjednotená, pupienky sa postupne hojili a netvorili sa ďalšie. Pleť mám teraz opäť čistú a žiarivú. Verím, že mi táto liečba a výdrž v užívaní kvapiek pomohla, pleť sa mi zlepšila o 100%. Určite si preto túto detoxikačnú kúru budem dopriavať pravidelne, našťastie to stačí raz ročne. Vďakabohu.
Vaše Hanka

zdroj článku:http://hanaseemannova.cz/
autor článku: Hana Seemannová
Som skúsená kozmetička a make-up artistka. Som expertka na problematiku týkajúcu sa pleti. Učím ženy aj mužov, ako sa starať o svoju pleť a vyzerať až o 10 rokov mladšie. Zároveň učím kúzlo make-upu a ako sa vyznať v dnešných trendoch a rozmanitosti kozmetiky. Viac o mňa si prečítajte tu >> Som autorkou eBook Ako mať zdravú a krásnu pleť bez kozmetičky


ĎALŠIE ČLÁNKY:

Očista čriev od plesní - DETOXIKÁCIA


Akné - alebo čo vám dermatológ nepovie
Demodex. Je to kožný parazit, ktorý je okom neviditeľný. Možno ho poznáte od veterinára a svojich domácich maznáčikov, niekedy u nich spôsobuje zdravotné komplikácie. Tento parazit žije aj v koži človeka (pravdepodobne nie úplne ten istý - u človeka sú známe 2 rôzne druhy) a ak sa premnožia (= má pre to podmienky ako znížená imunita, precitlivenosť), začne vyčíňať. Spôsobuje oi. Rosaceu, má na svedomí nezdravú, chorú pleť a jeho prítomnosť otvára dvere baktériám, čo vyústi v zápalové akné. Toto vám ale doktor nepovie, pretože vás chce udržiavať v nejakom štádiu zlepšenia, čo znamená väčší zisk, než vás raz a navždy vyliečiť. Nehľadiac na to, že o tom ani sám nevie.

Pridat.eu


 

juglans-nigra-58548_640 (2) antipa rasitis sk

  • Piimax gél - kremík, zinok

Piimax gel je pomocou pri prvých príznakoch akné, osvedčil sa pri problémoch s mastnou pleťou.

  • fin Zinkotabs zinok

Ak Vás trápi nečistá pleť so sklonom k akné, možno Vášmu organizmu chýba prvok, ktorý má nielen na pleť pozitívny vplyv - a tým je zinok.

  • Hydratačné tonikum Aloe Vera face care TONIC

Hydratačné tonikum pleť osviežuje, zjemňuje a obnovuje jej rovnováhu. Je vhodné pre každý typ pleti, najmä pre pleť jemnú a citlivú. Neobsahuje alkohol, dôkladne odstraňuje nečistoty a zvyšky čistiaceho prípravku.

  • fin Chloretabs z riasy Chlorella pyrenoidosa

je jedinečným komplexným prípravkom pre výživu, detoxikáciu organizmu, zlepšenie imunity a spomaľovanie starnutia.

  • fin Candicaps - oreganový olej v kapsulách

Origanum vulgare pôsobí ako prírodný antioxidant, odporúča sa :
po opakovanom podávaní antibiotík.
Pomáha upokojiť tráviaci trakt, žalúdočné a žlčníkové ťažkosti,
odporúča sa pri kožných problémoch,či postihnutí parazitmi.
je užitočný pri respiračných ťažkostiach, nápomocný pri hnačke, zápche či postihnutí parazitmi.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.