Bylinky mnohí vnímajú ako zelené voňavé rastliny

Dokážu toho však omnoho viac, ako ste čakali. Často totiž bylinné produkty vo vysokej koncentrácii obsahujú látky užitočné pre vaše zdravie.

Perila, Perilla frutescens Postáročia bola táto rastlina používaná v orientálnej medicíne na tri základné zdravotné okruhy - pľúcne a dýchacie problémy, nervové ťažkostia gynekologické zápaly. Výťažky z nej majú antibakteriálne, antiseptické a výrazne antioxidačné účinky. Má schponosť znižovať produkciu histaminu, sú to látky zodpovedné za neprimeranú alergickú reakciu organizmu na vonkajšie vplyvy.

Perila ako prírodný pomocník na Alergiu

Trápí Vás alergie, astma alebo atopický ekzém? Extrakt z Perilly frutescens priaznivě pôsobí na alergiu... Nové žuvačky pre lepšiu kontrolu alergických príznakov ponúka až trojnásobok Perilly frutescens v jednej žuvačke (toto množstvo zodpovedá polovici kapsule produktu Aleracaps; tým pádom dve žuvačky = jedna kapsula Aleracaps).

Echinacea vylieči prechladnutie

užívanie môže znížiť riziko prechladnutia. Znižuje riziko vírusovej nákazy až o 58 percent v porovnaní s ľuďmi, ktorí echinaceu neužívali... ► viacej

Ovos siaty (Avena sativa)- ako prírodný terapeut

je dobrým posilňujúcim nervovým tonikom ideálnym pri depresiách a nedostatku životnej energie, pôsobí k uvolnění nervového systému

Aloe Vera - elixír pre tělo i pleť

ako prirodzené antibiotikum. Hydratační, detoxikační a proticelulitidní účinky aloe vera působí na pokožku celého těla přímo jako elixír mládí...

Cardumis a Cardumitabs - pestrec mariánky

Nenápadný pestrec mariánsky nielen na pečeň

(ostropestrec), ktorý zvláda podporu pečene (a veľa ďalšieho) - bylinka, ktorej semienka sa oplatí užívať, ak máte problémy s pečeňou...

 

Harmanček sa postará o vaše trávenie i psychiku

Predovšetkým sa využíva pri črevných a žalúdočných poruchách. Vďaka obsahu silíc pôsobí sťahujúco, protizápalovo a dezinfekčne. Harmanček sa postará o vaše trávenie i psychiku ... ► viacej

 Rozchodnice růžová (Rhodiola Rosea) obsahuje adaptogeny, které mohou pomoci vašemu tělu odolávat stresu, úzkostem a příležitostným únavám.

Rozchodnice růžová odoláva úzkostem a únavám

Je vhodná pre všetkých osôb, ktoré sú vystavené stresu a zvýšenej duševnej (výkyvy nálad alebo večernej vyčerpanosti) i fyzickej zátěži...► viacej

 Čakanka obyčajná na podporu trávenia a chuti do jedla, podporu vylučovania žlče, taktiež je vhodná pri problémoch s obličkovými kameňmi a pri ochoreniach močových ciest, pri žlčových kameňoch a je vhodná aj vtedy, ak má človek problém so zápchou a odchodom stolice, pretože má mierne hnačkové účinky.

Čakanka obyčajná na podporu trávenia, chuti do jedla

podporu vylučovania žlče, pri problémoch s obličkovými kameňmi a pri ochoreniach močových ciest a ►viacej...

   
   

Perilla ako pomocník na Alergiu

Alergia je prehnaná reakcia organizmu na antigény bežne prítomné v našom prostredí.
Nedostatok vitamínov, stopových prvkov, proteínov zhoršujú činnosť imunitného systému. Na imunitný systém nepriaznivo vplýva aj okolité prostredie, hlavne keď je znečistené rôznymi chemikáliami alebo exhalátmi. V období jarných mesiacov hlavne v marci a v apríli na alergii sa výrazne podieľajú pele kvitnúcich stromov, najčastejšie brezy a topole.

Perila, Perilla frutescens Postáročia bola táto rastlina používaná v orientálnej medicíne na tri základné zdravotné okruhy - pľúcne a dýchacie problémy, nervové ťažkostia gynekologické zápaly. Výťažky z nej majú antibakteriálne, antiseptické a výrazne antioxidačné účinky. Má schponosť znižovať produkciu histaminu, sú to látky zodpovedné za neprimeranú alergickú reakciu organizmu na vonkajšie vplyvy. Bylinky na jarnú alergiu

Mate tiez ten problem, ze na jar kvoli kvitnucim kvetom mate alergiu? Alergické ochorenia

Perilla frutescens obsahuje substancie, ktoré pomáhajú zmierňovať nežiaduce reakcie na peľ, prach, huby alebo hubové výtrusy. Táto rastlina produkuje cytokíny (cytokíny sa významne zúčastňujú imunitnej odpovede organizmu) a špecifické protilátky.
Sezónna peľová alergia je najrozšírenejšie alergické ochorenie, ktorého výrazne pribúda.
V súčasnej dobe postihuje až pätinu populácie. Môže vzniknúť kedykoľvek v priebehu života,

Jarná alergia najčastejšie sa vyskytuje vo forme sennej nádchy, ktorá sa prejavuje výrazným vodnatým výtok z nosa alebo naopak upchatím nosa, opuchom slizníc a sťaženým dýchaním.
U niektorých ľudí je výraznejší alergický zápal očných spojiviek spojený so slzením, opuchom viečok a svrbením očí.
Príčinou vzniku alergií je čiastočná alebo skoro úplná strata imunity (oslabený imunitný systém) a nerovnováha imunitného systému
Najčastejšia je u nás alergia na peľ tráv (asi 50 % prípadov polinózy), približne po 25 % pripadá na pacientov alergických na peľ drevín a bylín. Mnohí pacienti reagujú na viac druhov peľu (tzv. polyvalentné alergie).
Alergia na peľ sa najčastejšie nazýva senná nádcha.
Prejavuje sa svrbením alebo opuchom očí, upchatým nosom, záchvatmi kýchania, škrábaním v hrdle a podobne. Všetky tieto symptómi vedú k ďaľším problémom:
Prípravky Aleracaps a Aleramis obsahujú výťažok z Perilla frutescens, ktorá prispieva k ochrane organizmu v znečistenom prostredí. Perilla frutescens obsahuje substancie, ktoré pomáhajú zmierňovať reakcie na peľ, prach, huby či plesňové výtrusy. Aleramis je tekutý extrakt, užíva sa vnútorne, príp. je možné ho použiť na potieranie pokožky (napr. po bodnutí hmyzom). Tieto bylinné produkty neznižujú pozornosť, nevyvolávajú ospalosť a nie sú návykové.
Zápal spojiviek
Nádcha
Ekzém
Priedušková astma

Kvitnúce stromy a kvety sú totiž najčastejším spúšťačom prehnanej imunitnej reakcie organizmu. Ľudovo dobre známa „senná nádcha“ síce priamo neskracuje život, poriadne ho však komplikuje.

Fin Aleracaps - kapsule vstúpiť do obchodu

Fin Aleramis - extrakt vstúpiť do obchodu

Perila, Perilla frutescent
Postáročia bola táto rastlina používaná v orientálnej medicíne na tri základné zdravotné okruhy - pľúcne a dýchacie problémy, nervové ťažkostia gynekologické zápaly.
Výťažky z nej majú antibakteriálne, antiseptické a výrazne antioxidačné účinky. Má schponosť znižovať produkciu histaminu, sú to látky zodpovedné za neprimeranú alergickú reakciu organizmu na vonkajšie vplyvy.
Výťažok z perily (ideálne kombinácia extraktu z listov spolu s olejom zo semien) je účinným prostriedkom proti astme, kašli, pľúcnym infekciám a prevencia chrípky a prechladnutia. Reguluje otváranie kožných pórov a pôsobí proti prílišnému poteniu, zmierňuje kŕče, bolesti hlavy a má sedatívne a tonizačné účinky. Komplex týchto vlastností spolu s faktom, že sa používa aj ako prostriedok pri liečbe zápalov maternice, robí z perily ideálnu rastlinu pre ženy, ktoré sa nachádzajú v psychicky aj fyzicky náročnom období , aj prechodu.

O Perilla frutescens

 • cenená bylina tradičnej čínskej medicíny
 • hlavná zložka extraktu Aleramis
 • zdroj látok, ktoré pomáhajú zmierňovať alergické prejavy ako nádcha, kašeľ, dýchavičnosť
 • odporúča sa pri kožných problémoch (svrbenie, sčervenanie, žihľavka, ekzém)
 • vhodná u potravinových alergií
 • priaznivo pôsobí na imunitu organizmu
 • vhodná pre všetky vekové kategórie
 • neznižuje pozornosť
 • nevyvoláva ospalosť
 • nevytvára návyk

Echinacea vylieči prechladnutie

Echinacea priaznivo ovplyvňuje imunitu tela, prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu.
Kladne ovplyvňuje funkciu horných dýchacích ciest.
Je prospešná pre normálnu činnosť močových ciest. Je vhodnou s účasťou starostlivosti o imunitu, najmä v čase zvýšeného výskytu prechladnutí.

► fin echinfis 50 / 100ml  Extrakt z echinacei sa postará o vašu imunitu

Echinacea priaznivo ovplyvňuje imunitu tela, prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Kladne ovplyvňuje funkciu horných dýchacích ciest. Je prospešná pre normálnu činnosť močových ciest. Je vhodnou súčasťou starostlivosti o imunitu, najmä v čase zvýšeného výskytu prechladnutí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Terapeutické účinky ovsených zŕn

Ovos siaty (Avena sativa) osviežuje telo a má relaxačný účinok, má priaznivé  účinky  pri  telesnej vyčerpanosti, nespavosti, nervových poruchách.

Terapeutické účinky ovsených zŕn sa využívajú najmä pri nervovej vyčerpanosti, nespavosti, predráženosti (aj sexuálnej), zvyšovaní peristaltiky čriev a predchádzaní vzniku hemoroidov (vysoký obsah vlákniny a slizu), znižovaní krvného tlaku a úprave krvného obehu, detoxikačných kúrach alkoholikov a toxikomanov (zdroj: http://www.herbar.org)

fin Avis - Keď sa cítite podráždení  fin Avis - Keď sa cítite podráždení

Terapeutické účinky ovsených zŕn sa využívajú najmä pri nervovej vyčerpanosti, nespavosti, predráženosti (aj sexuálnej), zvyšovaní peristaltiky čriev a predchádzaní vzniku hemoroidov (vysoký obsah vlákniny a slizu), znižovaní krvného tlaku a úprave krvného obehu, detoxikačných kúrach alkoholikov a toxikomanov.


Aloe Vera - ako prirodzené antibiotikum.

Hydratační, detoxikační a proticelulitidní účinky aloe vera působí na pokožku celého těla přímo jako elixír mládí...


Liečivé účinky aloe vera
Zázračné liečivé účinky aloe vera pochádzajú z transparentného polotekutého gélu vnútri stredu listov rastlín. Látky obsiahnuté v lístkoch pomáhajú pri liečbe rakoviny, rakoviny, vaskulárnych ochorení, cukroviek a pri zvýšenej hladine lipidov v krvi, pomáhajú pri liečbe rakoviny ciev, tuberkulózy, vaskulárnych ochorení, cukrovky a pri zvýšenej hladine lipidov. Účinky aloe vera sa môžu zmeniť pri neprimeranom používaní na negatívne, pretože pri väčších množstvách môžu byť niektoré látky toxické. Preto je potrebné používať toto prirodzené antibiotikum s mierou a pri závažnejších zdravotných ťažkostiach alebo pri výkrme a počas najkratšej po porade s odborníkom.

100% organický gél z Aloe Vera BarbadensisLéčivé účinky aloe vera

 • pôsobí ako antioxidant
 • je zdrojom látok, ktoré udržujú telo v kondícii
 • pozitívne ovplyvňuje činnosť čriev, trávenie aj vyprázdňovanie
 • napomáha očiste tela, podporuje detoxikáciu
 • stará sa o imunitný systém
 • pomáha udržať normálnu hladinu cukru v krvi
 • priaznivo pôsobí pri napätí a únave
 • je užitočné pre normálny stav pokožky

Pravidelné pití kvalitných nápojov s obsahom gélu aloe vera pôsobí pozitívne na celý gastrointestinálny trakt, problémy s gélmi, liečia hemoroidy a pomáhajú pri nechutenstve a potravinových alergiách.

 ► Aloe Vera gel drink - v praktickom balení - vhodnom aj ako darček  fin Avis - Keď sa cítite podráždení

Zkrášlující účinky aloe vera

Náš taliansky dodávateľ 100% prírodnej kozmetiky s Aloe Vera spoločnosť Natura & Benessere sa od roku 1988 zaoberá výskumom a vývojom riešení pre lepšiu kvalitu nášho života prírodnou cestou. Jedným z ich najdôležitejších cieľov, keď vyvíja nový produkt, je nielen získať skvelý výsledok, ale tiež plne rešpektovať vlastnosti pokožky. Garantujú vysoký štandard kvality ich výrobkov, pretože im záleží na každej etape výrobného cyklu. Všetky kroky ekologického výrobného cyklu sú certifikované spoločnosťami (inšpekciami) ECOGRUPPO ITALIA a NATRUE. Ide o veľmi dôležité certifikáty, ktoré zaručujú kvalitu ako spoločnosti, tak výrobkov.Všetci naši dodávatelia nám písomne garantujú to, že žiadny z ich produktov nie je testovaný na zvieratách.Silné protizánětlivé a antibakteriálne účinky aloe vera sa používajú v kozmetických prípravkoch predovšetkým na ošetrenie pleti s akné, hmyzom, eczemami alebo múčkami. Rovněž pozitívne pôsobí proti lupům. Hydratační, detoxikační a proticelulitidní účinky aloe vera působí na pokožku celého těla přímo jako elixír mládí.

Kozmetika s aloe -  Hydratuje, vyživuje, pestuje a chráni  fin Avis - Keď sa cítite podráždení


Nenápadný pestrec mariánsky (ostropestrec mariánsky),

zvláda bravúrne podporu pečene (a veľa ďalšieho) - bylinka, ktorej semienka sa oplatí užívať, ak máte problémy s pečeňou... 

Chceli by ste očistiť svoj organizmus od škodlivých látok a máte problém s pečeňou?

Možno ho poznáte ako bodliak, Kristovu korunu, pestrec mariánsky alebo ostropestrec.
Pod všetkými týmito názvami sa skrýva bylinka, ktorej semienka sa oplatí užívať, ak máte problémy s pečeňou.
Asi najznámejším a najdôležitejším účinkom je podpora pečene. Ja som pestrec užívala vtedy, keď som mala problémy s pečeňou. Vyšli mi proste zlé pečeňové testy a bolo treba tento životne dôležitý orgán zregenerovať, Pestrec mariánsky obnovuje pečeňové bunky.
Je vhodný k užívaniu aj pri detoxikácii - umocňuje vylučovanie škodlivín z tela, . Listy sa využívajú na liečbu kašľa a depresií.
Odporúča sa aj pri otravách ťažkými kovmi, infekčnej mononukleóze a žltačke. Za liečivé schopnosti pestreca môže najmä látka silymarín, ktorá zabraňuje prenikaniu toxických látok do membrán buniek.

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) podporuje zdravie pečene - prispieva k jej fungovaniu, k detoxikačnej schopnosti, ochraňuje pečeňové bunky pred škodlivým vplyvom prostredia. Prispieva k normálnej hladine cukru v krvi. Pôsobí ako antioxidant, podporuje normálnu činnosť srdca. Kladne ovplyvňuje trávenie, je užitočný pre prirodzenú obranyschopnosť a odolnosť organizmu. Extrakt z pestreca je vhodný napr. po rôznych oslavách či sviatkoch (kedy mnohokrát nadmerne zaťažujeme trávenie), po užívaní antibiotík a liekov (detoxikujú sa v pečeni a narušujú črevnú flóru). Je užitočný po operáciách (operačná záťaž sa prejaví aj na zvýšenej záťaži pečene), pri poruchách výživy (napr. nadmerná konzumácia alkoholu, otravy, diéty, alebo naopak prejedanie sa).Pestrec môžeme užívať:

 • keď vás trápia ochorenia pečene, žlčníka a sleziny
 • ako obklad pri hemoroidoch
 • ak máte ťažkosti s trávením
 • ak vás trápia časté ochorenia pľúc
 • ak máte vysokú hladinu zlého cholesterolu v krvi

Liečivé účinky pestreca súvisia s látkami, ktoré nazývame bioflavonoidy. Ide o silibín, silydianin a silychristin – súhrnne silymarín. Práve táto látka zabraňuje prenikaniu toxických látok do pečene. Najvyššia koncentrácia silymarínu je v semenách, menšie množstvá nájdeme v listoch a koreni.

Silymarín sa používa:

 • ako doplnková liečba pri ochoreniach pečene (napríklad cirhóza či stukovatenie pečene),
 • pri toxickom poškodení pečene (napríklad otravy ťažkými kovmi, jedovatými hubami či liekmi).

► Cardumis extrakt obsahuje výťažok z bodliaka Pestreca mariánskeho fin Avis - Keď sa cítite podráždení

Cardumitabs - pestrec v tabletách fin Avis - Keď sa cítite podráždení

Ostropestrec mariánsky, ktorý už v minulosti zastával dôležité miesto v domácnostiach. Ľudia ho konzumovali ako zeleninu (spolu s olejom a kuchynskou soľou), jeho koreň s medovinou využívali ako dávidlo. Už starí Rimania ho hojne používali pri ochoreniach pečene, žlčníka a sleziny.


Harmanček sa postará o vaše trávenie i psychiku.

Predovšetkým sa využíva pri črevných a žalúdočných poruchách. Vďaka obsahu silíc pôsobí sťahujúco, protizápalovo a dezinfekčne. Harmanček sa postará o vaše trávenie i psychiku .

prináša úľavu pri tráviacich a gynekologických ťažkostiach, bolestiach kĺbov, popáleninách, či natiahnutí svalov. Rumanček patrí medzi liečivé bylinky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti, pretože prináša úľavu pri tráviacich a gynekologických ťažkostiach, bolestiach kĺbov, popáleninách, či natiahnutí svalov.  

Pozitívne účinky

 • uľahčuje trávenie a napomáha pri plynatosti
 • upokojuje nervovú sústavu (stres, nervozita, podráždenosť)
 • pomáha pri liečbe žalúdočných vredov a hemoroidov
 • skracuje hojenie rán, odrenín, popálenín a natiahnutých svalov
 • eliminuje menštruačné kŕče a pomáha urýchliť menštruačné krvácanie
 • prináša úľavu pri zápalových ochoreniach kĺbov
 • stimuluje činnosť bielych krviniek a činnosť imunitného systému
 • pomáha pri riešení problémov s vaginálnou mykózou
 • obnovuje črevnú mikroflóru
 • podporuje potenie, preto je vhodný v čase chrípky a prechladnutia
 • je nápomocný pri riešení niektorých kožných problémov (vyrážky)
 • prospieva vlasom (dodáva im pevnosť, lesk a svetlejší nádych) i pokožke hlavy
 • pomáha pri bolesti hrdla a nádche

► fin Camomilis - silný koncentrovaný výťažok z harmančeka fin Avis - Keď sa cítite podráždení


Mentálny a fyzický výkon v jednej rastlinke

Rozchodnice pomáha pri zotavení po náročných cvičeniach. Je vhodná pre všetkých osôb, ktoré sú vystavené stresu a zvýšenej duševnej (výkyvy nálad alebo večernej vyčerpanosti) i fyzickej zátěži.Rozchodnice růžová (Rhodiola Rosea) obsahuje adaptogeny, ktoré mohou pomoci vašemu tělu odolávat stresu, úzkostem a příležitostným únavám.
Rozchodnice pomáha pri zotavení po náročných cvičeniach. Je vhodná pre všetkých osôb, ktoré sú vystavené stresu a zvýšenej duševnej (výkyvy nálad alebo večernej vyčerpanosti) i fyzickej zátěži.
Výživové doplnky Dynaforce a Dynaforsis obsahujú výťažok z Rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea). Tabletová forma je vhodnejšia napr. pre vodičov, ale tekutý extrakt umožňuje jednoduchšie dávkovanie a užívanie.

Rozchodnica ružová je považovaná za tzv. adaptogén, ktorý pomáha organizmu lepšie sa adaptovať - prispôsobiť sa každodenným nárokom či zvýšenej fyzickej i psychickej námahe. Prispieva k lepšej regenerácii, má pozitívny vplyv na duševné zdravie, mentálnu pohodu i aktivitu mozgu. Odporúča sa napríklad pri oslabení organizmu, únave, pri poklese pracovnej výkonnosti.

►  fin Dynaforsis - extrakt fin Avis - Keď sa cítite podráždení

Dynaforce -  tablety fin Avis - Keď sa cítite podráždení


Oficiálny eshop firmy Finclub Slovakia - kompletný sortiment


Čakanka obyčajná ovplyvňuje črevné zdravie, pre podporu prirodzenej funkcie pečene, pri očiste čriev a pre celkovú črevné pohodu

Čakanka obyčajná patrí do čeľade astrovitých kvetov a využíva sa v liečiteľstve najmä pre svoje protizápalové účinky, ale pôsobí napríklad aj mierne povzbudzujúco v tráviacej sústave, močopudne a žlčopudne.
Čakanka obyčajná Čakanka obyčajná ovplyvňuje črevné zdravie, pre podporu prirodzenej funkcie pečene, pri očiste čriev a pre celkovú črevné pohodu

 • na podporu trávenia a chuti do jedla,
 • podporu vylučovania žlče,
 • taktiež je vhodná pri problémoch s obličkovými kameňmi
 • a pri ochoreniach močových ciest,
 • pri žlčových kameňoch
 • a je vhodná aj vtedy, ak má človek problém so zápchou a odchodom stolice, pretože má mierne hnačkové účinky.


Inulín z čakanky prospieva črevnému traktu.Tento 100% prírodný inulín sa získava z koreňa čakanky extrakciou pomocou horúcej vody, vďaka čomu nie je narušená jeho štruktúra. výsledkom je biely prášok, ktorý je lisovaný do tabliet.


Čakanka obyčajná ovplyvňuje črevné zdravie, pre podporu prirodzenej funkcie pečene, pri očiste čriev a pre celkovú črevné pohoduInulín - druh rozpustnej vlákniny, je živnou pôdou pre prospešné črevné baktérie, môže prispieť k správnemu zažívanie. odporúča sa v rámci starostlivosti o črevnú flóru, ktorá býva narušená napr. nevhodnou stravou, užívaním antibiotík, počas ciest do zahraničia.

 ► fin Inubitabs - tablety  fin Avis - Keď sa cítite podráždení