Kozmetická vazelína

Medzi prvé výrobky s ktorými som sa stretla z ponuky Finclub (predtým ešte od firmy Lander) patrí kozmetická vazelína.

Mám veľmi suchú pleť a najmä v čase tehotenstva som dosť trpela.
Práve vtedy som narazila na 1. výrobok tejto značky - 100% čistú kozmetickú vazelínu - super vec!
Nielen, že som ju využila ja (na svoju suchú kožu, brucho, pery), ale s úspechom som ju využívala na ošetrovanie bábätka (na zapareniny, tváričky, ...) A popravde - používame ju dodnes - je to neuveriteľne univerzálny výrobok!
Vhodná je však ako masť ochranná.

Vazelína je bez vône a nemá konzervačné látky alebo prísady, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie pokožky alebo iné alergie.“
Vazelínu používali aj naše staré mamy - takmer na všetko: na rany, popraskanú kožu, výrobu liečivých mastí.

Ponúkame vám pár dobrých tipov, ako ju všestranne využiť.

  • Vazelínu ako očný balzam preslávila Jenifer Aniston a vyzerá skvele, tak prečo to neskúsiť?
  • Nočný balzam na popraskané a suché pery? Vazelína. To isté platí aj na suché lakte a kolená. Na tieto miesta zabúdame, ale nepekne nás prekvapia v lete, keď začneme nosiť krátke sukne a tričká. Ponatierajte sa na noc vazelínou.  
  • Je vhodná aj na ošetrenie exematickej suchej pokožky bábätka. Päť krát týždenne natierajte podráždenú pokožku vazelínou. Vytvorí na nej jemný film a pomôže ju upokojiť.
  • Pre deti dobre poslúži aj ako ochrana pred vetrom a mrazom. Stačí ich natrieť pred lyžovačkou, či prechádzkou v zime. A to od bábätka až po "veľkáčov".
  • Tehuľky, je vhodná aj pre vás. Ošetrujte si ňou počas tehotenstva pokožku bruška, stehien a pŕs, je výborným preventívnym prostriedkom proti striám.

Dr. Steve Xu, lekár z oddelenia dermatológie na Northwestern Feinberg School of Medicine hovorí, že obyčajná vazelína môže ušetriť množstvo novorodencov a rodín od veľkého utrpenia a: „Navyše je to bezpečné"

Kozmetická vazelína: 11 dôvodov, prečo ju mať vždy po ruke

1. Koniec rozstrapkaným končekom - ak vás trápia rozštiepené končeky a práve nemáte čas dôjsť si k vašej kaderníčku, naneste na ne trochu vazelíny. Síce vám to vlasy neuzdraví, ale aspoň to nepekné konce vlasov skryje do tej doby, než sa zveríte do rúk profesionálov.

2. Peeling na pery - zmiešajte vazelínu s trochou kryštálového cukru a máte skvelý peeling pre vaše popraskané pery.

3. Podklad pod parfum - potrite miesta, kam zvyčajne aplikujete parfum, trochou vazelíny. Vazelína vôňu "zamkne" a potom bude postupne uvoľňovať, a vy tak budete voňať dlhšie.

4. Už nikdy zatuhnutí lak na nechty - po každom použití vášho obľúbeného laku na nechty, potrite vnútornú stranu uzáveru vazelínou a už sa vám nikdy nestane, že pôjde sťažka otvoriť alebo tzv. Zatuhne.

5. Proti nechtovým záděrám - ak trpíte pocitom suchých rúk, potrite každý večer okolie nechtov vazelínou a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno budete mať kožu okolo nechtov krásne jemnú a nebudú vám hroziť škaredé a bolestivé zádery.

6. Vazelína miesto riasenky - chystáte si nalíčiť riasy, ale vaša maskara už vyschla? Ak práve nemáte čas či možnosť ísť si kúpiť novú, naneste na kefku trochu vazelíny, párkrát zapumpujte a skúste namaľovať riasy teraz. Je to len dočasné riešenie, ale funguje!

7. Domáce farbenie vlasov - ak chcete zabrániť tomu, aby ste mala od farby zašpinené čelo a krk, naneste okolo kontúry vlasov tenkú vrstvu vazelíny. Pretože nie je nič horšie ako škvrny od farby na koži - človek sa ich potom nemôže zbaviť celé dni.

8. Čisté zuby po celý deň - chcete, aby na vašich zuboch nezostávali škvrny od kávy, červeného vína alebo rúžu? Jednoducho je potrite tenkou vrstvou vazelíny a máte po probléme.

9. Jemné a hladké päty - tento trik možno poznáte s klasickým krémom, ale tentoraz ho vyskúšajte s vazelínou. Naneste silnú vrstvu na päty, oblečte bavlnené ponožky a choďte spať. Ráno budete mať krásne hladké nôžky.

10. Proti začervenanie pri nádche - akoby už nádcha nebola sama o sebe zlá, väčšinou ju sprevádza ešte silné začervenanie nosa. Kvôli častému smrkaní je koža okolo nosa začervenaná, nepríjemne pne a bolí. Nanášajte preto niekoľkokrát za deň na postihnuté miesta vazelínu a uvidíte, že za chvíľu vás bude trápiť už "len" nádcha.

11. Telový peeling - Zmiešajte vazelínu s morskou soľou a máte behom chvíľky skvelý peeling pre celé vaše telo a ešte k tomu za pár korún.

zdroj: http://zeny.iprima.cz/moda-krasa/kosmeticka-vazelina-11-duvodu-proc-ji-mit-vzdy-po-ruce

Vazelína je hypoalergénna, neparfumovaná, nefarbená

Zmeny balenie - ale stále rovnaký produkt

Vazelína je hypoalergénna, neparfumovaná, nefarbená Zmeny balenie - ale stále rovnaký produkt