Len ťažko nájdete iné huby, ktoré boli pre váš organizmus výhodnejšie!


Hlíva obsahuje niekoľko vitamínov, a to nielen ty. Okrem vitamínov řady B a vitamínov D, C, K,

Hlíva aj ostrých účinkov obsahujú tiež stopové prvky ako je železo, draslík, fosfor, sodík, zinok, seleén, bor, ióda a najmä beta 1,3-D-glukány s výťažnosťou až 50 %.

Len ťažko nájdete iné huby, ktoré boli pre váš organizmus výhodnejšie! Hlíva obsahuje niekoľko vitamínov, a to nielen ty. Okrem vitamínov řady B a vitamínov D, C, K, Hlíva aj ostrých účinkov obsahujú tiež stopové prvky ako je železo, draslík, fosfor, sodík, zinok, seleén, bor, ióda a najmä beta 1,3-D-glukány s výťažnosťou až 50 %. Obsahuje tiež mevinolin, množstvo dôležitých bielkovín, enzýmov, sterolov, aminokyselín a mastných kyselín a bohatú škálu najrôznejších cukrov od alditov, monosacharidov až po polysacharidy rozpustné a nerozpustné. Ve vodě nerozpustné polysacharidě reprezentuje chitin a chitosan, které mají mnoho účinků.Obsahuje tiež mevinolin, množstvo dôležitých bielkovín, enzýmov, sterolov, aminokyselín a mastných kyselín a bohatú škálu najrôznejších cukrov od alditov, monosacharidov až po polysacharidy rozpustné a nerozpustné. Ve vodě nerozpustné polysacharidě reprezentuje chitin a chitosan, ktoré mají mnoho účinkov.

 

Posiluje imunitu
Hlíva je naprosto nabitá užitočnými látkami, minerálmi a vitamínmi, ktoré organizmus potrebuje pre pevné zdravie a silnú imunitu.
Predovšetkým obsahuje dôležité beta-glukány, polysacharidy s širokým polem pôsobení.

Prokazuje antioxidačné účinky
Ovšem hlíva vykazujú tiež výrazné antioxidačné účinky, ktoré tak spomaľujú proces stárnutia. V tom dochádza k niekoľkým štúdiám z indických univerzít Bharathidasan v Tiruččirápalli az roku 2006, 2007 a 2008.
Hlíva totiž príznivě pôsobí na antioxidačný enzým CAT, a tým pádem mierne pôsobenie voľných radikálov, ktoré sú spojené s procesom starnutia.

Zvyšuje tvorbu červených krvinek
V prípade, že trpíte chudokrevnosťou, hlíva vám môže byť výborným pomocníkom.
Podľa výskumu indických vysokých škôl výtvarného a vedeckého výskumu v Solapuru sa zvyšuje tvorba červených krviniek. Veľká zásluhu na tom má vysoký obsah kyseliny listovej.
Znižuje krvnú tlak, cukru v krvi a cholesterol.

Pôsobí proti bakteriím, plísním a vírusom
Antibakteriálními, antimykotickými a antivirotickými účinkami sa ukážu u spousty hub - a ani u hlívy to nie je inak.

Pôsobí na bradavice a ďalšie kožné ochorenia
Hlíva okrem iných obsahuje látky, ako je vitamín B3 alebo niacín. Ten pomáha organizmu s ošetrovaním pokožky a už je vyčerpaný, ožarovaný alebo trpí na akné.

zdroj informácií: http://bylinkopedie.cz ; http://www.pharmanews.cz

 

Sušená hliva ustricová v produkte fin Remasacaps

Remasacaps obsahuje výťažok z hlivy ustricovej. Táto jedlá huba (Pleurotus ostreatus) pomáha zvýšiť obranyschopnosť organizmu, prospieva imunite. Má priaznivý vplyv na hladinu cukru i tukov v krvi, je tiež súčasťou starostlivosti o srdcovo-cievny systém. Prospieva pohybovému aparátu - pomáha zmierniť stuhnutosť končatín a šliach. Má priaznivý vplyv na peristaltiku čriev. Pomáha bojovať s únavou a precitlivenosťou organizmu, je prospešná pri strese.

Uvedený výživový doplnok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Produkt fin Remasacaps nájdete na oficiálnom webe a eshope firmy Finclub

Len ťažko nájdete iné huby, ktoré boli pre váš organizmus výhodnejšie! Hlíva obsahuje niekoľko vitamínov, a to nielen ty. Okrem vitamínov řady B a vitamínov D, C, K, Hlíva aj ostrých účinkov obsahujú tiež stopové prvky ako je železo, draslík, fosfor, sodík, zinok, seleén, bor, ióda a najmä beta 1,3-D-glukány s výťažnosťou až 50 %. Obsahuje tiež mevinolin, množstvo dôležitých bielkovín, enzýmov, sterolov, aminokyselín a mastných kyselín a bohatú škálu najrôznejších cukrov od alditov, monosacharidov až po polysacharidy rozpustné a nerozpustné. Ve vodě nerozpustné polysacharidě reprezentuje chitin a chitosan, které mají mnoho účinků.