Ako vám môže horčík zlepšiť deň i noc?

Príjem horčíka by si mali strážiť aj ľudia, ktorí sa často a intenzívne potí, pravidelne pijú alkohol alebo užívajú niektoré lieky (diuretiká, antibiotiká, antikoncepciu), tehotné a dojčiace ženy, fyzicky aktívni ľudia (športovci, ťažko pracujúci) a ľudia starší ako 50 rokov, kardiaci a diabetici.

Denná dávka horčíka v cmúľavé tablete (napríklad na cestu do práce)! - Fin Mag350tabs - PRÍRODNÝ horčík z Mŕtveho mora v jednej dávke denneAko vám môže horčík zlepšiť deň i noc?

  • Dokážete sa dlhšie a naplno sústrediť. Horčík zlepšuje využitie kyslíka v nervových bunkách, takže pozornosť udržíte o poznanie dlhšie.
  • Ste v top kondícii aj pri vysokej záťaži
  • Horčík je zodpovedný za tvorbu energie vo svaloch a rovno ich uvoľňuje.
  • S prehľadom zvládate stresové situácie. Aby sa bunky v strese "naštartovali", vylučujú horčík a namiesto neho absorbujú vápnik. Preto je nutné horčík v stresových situáciách dopĺňať.
  • Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania
  • Nebolí vás hlava, cítite sa plní energie. Horčík pomáha predchádzať únave a vyčerpaniu. A pretože podporuje správny tok krvi a uvoľňuje stiahnuté svaly, môže nám výrazne uľaviť od bolestí hlavy, kŕčov.
  • Horčík nielen pomáha predchádzať únave, ale aj relaxuje svaly krčnej chrbtice.
  • Horčík všeobecne bráni vzniku obličkových kameňov a tiež vzniku hemoroidov
  • Pre diabetikov je horčík úplne nevyhnutný, pretože reguluje energiu získanú z cukru a podieľa sa na metabolizme inzulínu. Navyše pozitívne ovplyvňuje priebeh diabetických komplikácií. Pritom štúdie opakovane preukazujú, že ľudia trpiaci cukrovkou majú v tele nižšiu hladinu horčíka - preto by ho mali pravidelne vhodne dopĺňať.

Príjem horčíka by si mali strážiť aj ľudia, ktorí sa často a intenzívne potí, pravidelne pijú alkohol alebo užívajú niektoré lieky (diuretiká, antibiotiká, antikoncepciu), tehotné a dojčiace ženy, fyzicky aktívni ľudia (športovci, ťažko pracujúci) a ľudia starší ako 50 rokov, kardiaci a diabetici. Najpodstatnejšie vplyv má horčík na tvorbu energie v organizme. Zlepšuje využitie kyslíka v bunkách nášho tela a pomáha ich udržiavať zdravé.


Už vite, prečo nás horčík dokáže udržať v dobrej fyzickej i psychickej kondícii?

Denná dávka horčíka v cmúľavé tablete (napríklad na cestu do práce)! - Fin Mag350tabs - PRÍRODNÝ horčík z Mŕtveho mora v jednej dávke denne.

Nájdete zde! »

Horčík je nevyhnutný minerálny prvok pre správne fungovanie ľudského organizmu. Nevhodná strava, nadmerné používanie tukov, cukru, solí a alkohol, rovnako ako diéty a nadmerná fyzická záťaž môžu spôsobiť nedostatok horčíku.  Prejavy nedostatku horčíka: celková únava, bolesti hlavy, problémy s koncentráciou, svalové kŕče a bolesti, zápcha, neprimerané reakcie, stres.