Kolostrum nemožno laboratórne vytvoriť a preto je odborníkmi nazývané - BIOLOGICKÉ ZLATO!

Kolostrum čiže mledzivo (latinsky Colostrum) je tzv. prvotné mlieko u cicavcov, teda materské mlieko, ktoré sa tvoria v mliečnej žľaze matky tesne pred pôrodom dieťaťa a v prvých hodinách po ňom a je produkované asi 3 - 5 dní po pôrode. V prirodzenej podobe je to hustá, žltkastá tekutina podobná srvátke.
Je prvým prirodzeným pokrmom každého cicavca (človeka i zvierat).

Dôvodov, prečo je kozie kolostrum lepšie ako kravské, je niekoľko. Krava a koza sú dve rôzne zvieratá a od toho sa odvíja aj odlišnosť kolostra od nich získaného. Čo sa týka bielkovín, bielkoviny kozieho mlieka sú všeobecne lepšie znášané ako bielkoviny mlieka kravského. Dokonca aj ľudia trpiaci alergiou na mlieko kravské vo väčšine prípadov môžu bez problémov konzumovať produkty kozie. Rovnaké je to aj s kolostrom. Pomer a zloženie niektorých bielkovín kozieho mledziva je podobnejší ľudskému mledzive, čo môže prispievať k lepšiemu pôsobenie v ľudskom organizme. Koza oproti krave alebo aj ovcu na pastvinách rozlišuje mnoho (dokonca až 60!) Druhov bylín, ktoré spása. Vyhľadáva aj byliny s horkou chuťou a ohrýza vetvičky a kôru stromov a krovín. Vďaka tomu je kozie mlieko a aj mledzivo bohaté na desiatky látok pochádzajúcich práve z bylín a krovín. Mnoho z týchto látok potom pôsobí v ľudskom tele a spoločne s ďalšími bioaktívnymi zložkami ovplyvňujú napríklad imunitný systém človeka.Colostrum obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a tiež významné bielkoviny, aminokyseliny, enzýmy a prirodzené rastové faktory a inhibítory proteázy, hrajúci veľmi výraznú úlohu v imunitnom systéme

 • majú vplyv na hojenie rán, na vytváranie svalovej hmotyna zlepše
 • nie nervového systému a na zvyšovanie výdrže a vitalityobsahuje imunoglobulíny a imunitný regulátory, ktoré
 • majú priame účinky proti baktériám, vírusom a plesniam.

V colostre sa vyskytuje tiež laktoferín a ten u zdravých jedincov pomáha zabezpečiť:

 • imunitu proti chrípkam, nachladnutím, paraz
 • itom a infekčným baktériámuplatňuje sa pri obmedzovaní rastu met
 • astázpomáha redukovať plesne a obmedzuje produkciu voľných radikálov.

Dôvodov, prečo je kozie kolostrum lepšie ako kravské, je niekoľko. Krava a koza sú dve rôzne zvieratá a od toho sa odvíja aj odlišnosť kolostra od nich získaného.

Čo sa týka bielkovín, bielkoviny kozieho mlieka sú všeobecne lepšie znášané ako bielkoviny mlieka kravského. Dokonca aj ľudia trpiaci alergiou na mlieko kravské vo väčšine prípadov môžu bez problémov konzumovať produkty kozie. Rovnaké je to aj s kolostrom.

Pomer a zloženie niektorých bielkovín kozieho mledziva je podobnejší ľudskému mledzivu, čo môže prispievať k lepšiemu pôsobenie v ľudskom organizme.

Koza oproti krave alebo aj ovcu na pastvinách rozlišuje mnoho (dokonca až 60!) druhov bylín, ktoré spása. Vyhľadáva aj byliny s horkou chuťou a ohrýza vetvičky a kôru stromov a krovín. Vďaka tomu je kozie mlieko a aj mledzivo bohaté na desiatky látok pochádzajúcich práve z bylín a krovín. Mnoho z týchto látok potom pôsobí v ľudskom tele a spoločne s ďalšími bioaktívnymi zložkami ovplyvňujú napríklad imunitný systém človeka.

Kozy, oproti kravám sú vo väčšine prípadov stále chované prirodzeným spôsobom života, na pastve. Od zdravých a spokojných zvierat, ktoré žijú prirodzene je mledzivo a následne aj produkty z neho bohatší na účinné látky. Kvalitné kozie kolostrum je z vyššie uvedených dôvodov podľa našich skúseností účinnejší ako kravské.

Osoby s intoleranciou laktózy nemajú pri užívaní kolostra ťažkosti, obsah laktózy v kolostre je zanedbateľný.

Hodnota kozieho kolostra je neporovnateľná s ktorýmkoľvek liekom určeným na posilnenie IMUNITY!

 • kozie kolostrum je unikátny v tom, že svojím zložením je najbližšie materskému mlieku.štúdie potvrdzujú, že ľudská populácia je v 60 - 70% alergická na bielkovinu kazeín - Kozie mlieko má odlišné zloženie ako kravské mlieko a obsahuje o 89% menej - alergénu kazeín - preto je kozie kolostrum výborne tolerované ako deťmi tak dospelými.až 93% ľudí alergických na kravské mlieko nie je alergických na kozie mlieko - logicky je pre ich podporu imunity vhodné kozie kolostrum!kozie mlieko 
 • kozie kolostrum pôsobí v ľudskom tele zásadotvorne - nevytvára kyslé prostredie a tým pomáha pri ochorení tráviaceho traktu.
 • kozie kolostrum obsahuje látky s protirakovinovými účinkami.
 • kozie kolostrum obsahuje viac prospešných nenasýtených mastných kyselín ako kravské kolostrum.
 • kozie kolostrum obsahuje viac vápnika, fosforu a vitamínu D ako kravské kolostrum.
 • kozie kolostrum dodáva prirodzeným spôsobom nášmu mozgu serotonín a dopamín - látky navodzujúce v našom tele pocit radosti a vyrovnanosti.

Farmy, z ktorých je kolostrum získaný, chovajú zvieratá tradičným spôsobom so zárukou kvalitného prostredia a prístupu. Jedná sa o slovenské a české ekologické farmy s minimálnou technizácie a chemizácie a malým počtom zvierat. Zvieratá sú starostlivo vyberané a kontrolovaná, je im umožnené, aby sa pásli a žila, ako je im prirodzené. Výrobný proces je patentovaný a garantuje maximálne možné zachovanie pôvodných aktívnych látok.

► produkt fin Colostrum najdete na eshopu a webu Finclub Slovakia

Fin Colostrum obsahuje 100% prírodné kolostrum, pričom v jednej kapsule sa nachádza 250 mg kozieho kolostra. Obal kapsule je z čisto rastlinnej celulózy.

Dôvodov, prečo je kozie kolostrum lepšie ako kravské, je niekoľko. Krava a koza sú dve rôzne zvieratá a od toho sa odvíja aj odlišnosť kolostra od nich získaného. Čo sa týka bielkovín, bielkoviny kozieho mlieka sú všeobecne lepšie znášané ako bielkoviny mlieka kravského. Dokonca aj ľudia trpiaci alergiou na mlieko kravské vo väčšine prípadov môžu bez problémov konzumovať produkty kozie. Rovnaké je to aj s kolostrom. Pomer a zloženie niektorých bielkovín kozieho mledziva je podobnejší ľudskému mledzive, čo môže prispievať k lepšiemu pôsobenie v ľudskom organizme. Koza oproti krave alebo aj ovcu na pastvinách rozlišuje mnoho (dokonca až 60!) Druhov bylín, ktoré spása. Vyhľadáva aj byliny s horkou chuťou a ohrýza vetvičky a kôru stromov a krovín. Vďaka tomu je kozie mlieko a aj mledzivo bohaté na desiatky látok pochádzajúcich práve z bylín a krovín. Mnoho z týchto látok potom pôsobí v ľudskom tele a spoločne s ďalšími bioaktívnymi zložkami ovplyvňujú napríklad imunitný systém človeka.

Je možné užívať produkt aj pri alergii na mliečnu bielkovinu?

Áno, je to možné, pretože kolostrum je zbierané v takom čase, keď ešte neobsahuje mliečnu bielkovinu typickú pre vyzreté mlieko. Okrem toho, kozie bielkoviny sú odlišné od kravských, ktoré sú silnejším alergénom.