O parazitoch prevažne VÁŽNE

Antipa-rasitis obsahuje výťažok zo šupiek amerického orecha čierneho (Juglans nigra). Extrakt z orecha bol v minulosti používaný indiánskymi kmeňmi pri očiste črevného traktu od usídlených parazitov. Veľakrát sú to totiž práve paraziti, ktorí znižujú účinnosť obranyschopnosti, narušujú rovnováhu a vitalitu organizmu. Parazit je organizmus žijúci na úkor svojho hostiteľa, získava z neho živiny a poškodzuje ho. Do tela sa dostáva najčastejšie bežnou stravou a vodou. Postupné osídľovanie tela parazitmi v sebe skrýva mnohé nebezpečenstvá, ktoré sa môžu prejaviť až za niekoľko rokov.ČO JE (sú) parazity a ako nám môžu škodiť na zdraví, tým, že žijú - parazitujú na našom tele dlhý čas, bez toho aby sme o nich vedeli?
Koľko parazitov môže byť v jednom ľudskom tele?
Pri jednej štúdii bolo v jedno tele zistené toto možství červov:

  • Acanthocephala 7 druhov
  • Nematódy 138 druhov
  • Nematomorpha 24 druhov
  • Platyhelminthes 173 druhov
  • Digenea 113 druhov
  • Eucestoda 57 druhov
  • Turbellaria 3 druhov

DOHROMADY 342 druhov

Zdroj: Journal of Parasitology 85: 379-403 Dr. D.W.T. Crompton (Crompton, D.W.T. [1999]

Keď o niekom poviememe, že na niekom parazituje, všetci si dokážeme představit o čo ide. Že ten "parazitujúci" vysáva zo svojej obete silu, energiu, peniaze, proste všetko, z čoho má sám úžitok a tým škodí svoje obeti..."
Tento stav nie je neznámy, poznali ho ľudia už dávno ...

Celé stáročia sa ľudia odčervovali a to mali pätinovú spotrebu mäsa a tým pádom zásaditejší a odolnejšie organizmus.

Prečo nám dnes niekto tvrdí, že to už nepotrebujeme?
Prečo sa to naopak podáva našim psíkom s ktorými sa bežne pusinkujete ?

Asi 85 - 95% populácie má parazity, či už sú ľudia zdraví alebo chorí. Parazity prispievajú k mnohým chorobám (v ľudskom živote i nerestiam) - niekedy sú ich jedinou príčinou, inokedy jednou z mnohých.
Väčšinou sú to práve paraziti, ktorí znižujú účinnosť obranyschopnosti, narúšajú rovnováhu a vitalitu organizmu. Parazit je organizmus žijúci na úkor svojho hostiteľa, získava z neho živiny a poškodzuje ho.

Do tela sa dostáva najčastejšie bežnou stravou a vodou, ale aj hryzením nechtov, olizovaním rúk, apod.
Postupné osídľovanie tela parazity v sebe skrýva mnohé nebezpečenstvá, ktoré sa môžu prejaviť až za niekoľko rokov.CITÁCIE: "Domnievam sa, že parazity predstavujú najviac zanedbaný zdravotný problém v dejinách ľudstva. Som si vedomý toho, že takéto tvrdenie je pomerne trúfalé, ale je podložené skúsenosťami 20 rokov a vyšetrení 20 000 pacientov.

(Zdroj: Dr. Ross Anderson, kanadský lekár)


... no ... však stačí trochu zagůglovat a o problematike parazitov nájdete toľko odkazov ... (brrrr) ....

Ako nám paraziti škodia?
Parazity denne jedia a produkujú odpad. Nejedia len naše jedlo, ale mnohí jedia tiež ľudské tkanivá. Tiež môžu jesť proteínovej schránky našich nervov.

Vzhľadom k nášmu "modernému" spôsobu života dochádza k úplne nenormálnom a mnohokrát život ohrozujúcim stavom práve z dôvodu výskytu a premnoženiu parazitov, ktorí svoje vajíčka pretláčajú cez mikroskopické trhlinky v črevách do krvného obehu, čím dochádza k veľkému, postupujúcemu a skrytému nebezpečenstvo. Vajíčka parazitov sú krvou roznášaná k jednotlivým orgánom po celom tele. Parazity majú vlastný maskovacie systém, ktorý ich chráni od zničujúcich účinkov nášho imunitného systému. Využívajú živín a telesných tekutín a preto je náš imunitný systém považuje za súčasť tela. Postupné osídľovanie tela parazity v sebe skrýva mnohé nebezpečenstvá, ktorá sa vo fyzickej podobe môžu prejaviť až za niekoľko rokov po prvotnej kontaminácii. Najväčším problémom však je, že postupným zamorovaním nášho tela parazitmi dochádza tiež k znižovaniu účinnosti ľudského imunitného systému. Platí tu jednoznačné a nemenné pravidlo: parazitizmus = znižovanie imunity.

Stratená zručnosť odčervovať sa...
Pred rokom 1930 bolo veľmi bežné, že ľudia brali ricínový olej, minerálny olej alebo nejaký druh bylinkové tinktúry, aby si z tela vyčistili parazitmi. Každé etnikum má v tejto praxi nejakú tradíciu. Robilo sa to každých 6 mesiacov alebo raz ročne na prelome ročných období. Tak sa ľudia udržiavali prosti parazitov. Lekári v devätnástom storočí dohliadali na to, aby sa ľudia takto očisťovali každého pol roka alebo aspoň raz ročne. Od toho vznikli pravidelné preventívne prehliadky po pol roku alebo po roku.
V Európe ľudia pravidelne odčervujú svoje domácich miláčikov minimálne raz za rok, najlepšie raz za pol roka.
Ak je človek zdravý, telo je schopné sa vyrovnávať s odpadovými produktmi, ktoré títo paraziti produkujú a nespôsobuje to v tele choroba. Avšak choroba sa takto môže kedykoľvek spustiť, pokiaľ sa telo oslabí stresom, diétou alebo znečistením zo životného prostredia a vecí dennej potreby.

► produkt Antipa-rasitis obsahuje výťažok zo šupiek amerického orecha čierneho (Juglans nigra). Extrakt z orecha bol v minulosti používaný indiánskymi kmeňmi pri očiste črevného traktu od usídlených parazitov.

Pred rokom 1930 bolo veľmi bežné, že ľudia brali ricínový olej, minerálny olej alebo nejaký druh bylinkové tinktúry, aby si z tela vyčistili parazitmi. Každé etnikum má v tejto praxi nejakú tradíciu. Robilo sa to každých 6 mesiacov alebo raz ročne na prelome ročných období. Tak sa ľudia udržiavali prosti parazitov. Lekári v devätnástom storočí dohliadali na to, aby sa ľudia takto očisťovali každého pol roka alebo aspoň raz ročne. Od toho vznikli pravidelné preventívne prehliadky po pol roku alebo po roku. V Európe ľudia pravidelne odčervujú svoje domácich miláčikov minimálne raz za rok, najlepšie raz za pol roka. Ak je človek zdravý, telo je schopné sa vyrovnávať s odpadovými produktmi, ktoré títo paraziti produkujú a nespôsobuje to v tele choroba. Avšak choroba sa takto môže kedykoľvek spustiť, pokiaľ sa telo oslabí stresom, diétou alebo znečistením zo životného prostredia a vecí dennej potreby.